Tablica

> Witaj w Watasze Zew Natury!
> Strona powstała 4 czerwca 2015 roku.
> W watasze jest 25 wader i 15 basiorów! To razem 40 wilków!
> Nowi członkowie: Nastia.
> Nieobecności: Libris (na czas nieokreślony)
> Kontakt: wataha.zewnatury@interia.pl
> Administracja: Sigma i Elizabeth.

Pogoda

Pogoda
29°, 19° - Słońce aż za często przygrzewa, wysokie temperatury będą w dzień i w nocy. Z suszami kontrastować będą gwałtowne burze z piorunami. W niektórych miejscach możliwe silne wiatry, a nawet tornada.

3 sierpnia 2016

Powitajmy Loivissę!


"Gdybyś naprawdę pomyślał, to byś nie pytał"

DATA DOŁĄCZENIA: 8 styczeń 2016r.
IMIĘ: Loivissa
PSEUDONIM: Praktycznie każdy mówi na nią Loi, ale zdarza się, że ktoś powie do niej inaczej, na przykład Lovi, Lojka, lub Vi. W jej rodzinnej watasze mówiono na nią Piórko, bo nosiła dużo piór w sierści, czasem zdarza się, że Atena tak do niej powie.
PŁEĆ: Wadera.
WIEK: 3 lata.
URODZINY: 20 listopada | Skorpion
PARTNER: Jak na razie nie chce mieć swojej drugiej połówki, ale życie toczy się dalej i kto wie, może znajdzie kiedyś tego jedynego.
SZCZENIĘTA: Loi zbytnio nie przepada za nimi, uważa, że robią zbyt dużo hałasu i są bardzo nieznośne, ale pewnie gdy w przyszłości będzie miała swoje, to będzie je bardzo kochać.
CIECZKA: Miesiące nieparzyste.
CIĄŻA: Nie ma.
PORÓD: Nie było.
STANOWISKO: Strateg
ŻYWIOŁ: Ziemia.
MOCE: Loi potrafi panować nad roślinnością, nieważne jaką, ale najczęściej używa pnączy, bo są najbardziej praktyczne. Na przykład mogą one nagle znikąd wyrosnąć za przeciwnikiem i powalić go. Jak i jest panowanie nad roślinnością, to czemu nie rozmawianie z nimi? Zawsze może się czegoś dowiedzieć; fakt, we wiosnę i lato te wszystkie ich rozmowy i szepty mogą być wkurzające, ale by zdobyć kilka cennych informacji, to warto trochę pocierpieć. Wadera potrafi też stawać się niewidzialna, to znaczy kamuflować się w otoczenie, oczywiście nie może całkowicie zniknąć z oczu, ale to już coś. I Lojka posiada też jeszcze jedną moc, a mianowicie Czaromowa, czyli moc, która daje jej bardzo przekonywujące przekonywanie, lub po prostu może nią rozkazywać, musi tylko powiedzieć jakieś polecenie i już, lecz nie zawsze to działa, bo niektórzy mają silniejszą wolę niż jej moc Czaromowy. Piórko tej mocy jakoś zbytnio nie lubi używać, jakoś nie leży jej w naturze wymuszanie posłuszeństwa.
CHARAKTER: Loivissa jest bardzo sprytną i inteligentną waderą, ale chociaż jest taka, też jest impulsywna, przez co niektóre decyzje robi pochopnie. Wierzy też w liczne przesądy, ale nie wszystkie, głównie w te, które wierzyła jej matka. Lubi poznawać nowe znajomości, ale nie do końca się przed nimi odkrywa, przez co kiedyś jej jeden kolega z watahy powiedział jej, że jest tajemnicza i skryta. Loi uwielbia żartować, ale nie wszystkie sytuacje ją bawią, niektóre ją nawet drażnią. Niektórych irytuje jej sarkastyczne poczucie humoru, no ale nie zmieni się dla tych osób. Jest bardzo lojalna i odważna, nie potrafi długo gniewać się na swoich przyjaciół, lecz nigdy nie zapomina. Niestety szybko wpada w złość i łatwo urazić jej dumę. Ma ona też taką potrzebę pomagania innym, nawet jeśli oni tego nie chcą.
CECHY FIZYCZNE: Jest nader szybka i zwinna, lecz niestety czasem czuje ból w tylnej prawej nodze i nie jest już wtedy taka; bierze to się stąd, że kiedyś pewien basior Nico ugryzł ją w to miejsce. Nie należy do najsilniejszych wilków, ale nie można jej powiedzieć, że jest słaba i pewnie za taką zniewagę skopałaby osobie, która by coś takiego powiedziała tyłek. Ma też bardzo, ale to bardzo czuły węch i słuch.
WYGLĄD: Jest ona ciemnobrązową wilczycą, w sumie jest to bardziej czarny, aniżeli brązowy kolor. Na pysku widać paręnaście wychodzących siwych włosków, nosek jest czarny, a oczy złote - zawsze jak używa magii jej ślepia świecą bardziej intensywną żółcią. Na szyi ma dużo jasnobrązowych kłaków, tak samo jak na łopatkach, brzuchu i tylnych nogach. A końcówka jej ogona jest biała, tak samo jak poduszki na jej łapach.
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE: Vi niczym konkretnym się nie wyróżnia, ale można powiedzieć, że jej taką cechą charakterystyczną są białe poduszki na łapach, biała końcówka ogona, złote oczy, które świecą, gdy używa magii i utykanie na tylną nogę.
ZAINTERESOWANIA: Loi interesuje się historią, przez co zna większość ważnych dat w historii, lubi poznawać też wierzenia wilków, co jest bardzo ciekawe, niestety nie zna wszystkich mitologii świata, bo po prostu jest tego zbyt dużo. Interesuje się też rękodziełem, czasami próbuje swoich sił w tym, ale uważa, że jej to zbytnio nie wychodzi, ale nie poddaje się.
LUBI: Loi uwielbia wygrzewać się na słońcu, ale tylko w te zimniejsze dni, jakoś nie ma ochoty roztopić się w na słońcu w te cieplejsze. Uwielbia czytać książki, które dają jej mnóstwo ciekawych historii i uczyć się z nich różnych rzeczy, niektórzy nie rozumieją jej zamiłowania do nich, ale jej to nie przeszkadza. Ubóstwa kolor niebieski, który przypomina jej o rodzinnej watasze. Lubi biegać, podróżować i ścigać się z innymi, ale najbardziej chyba lubi śnieg, ten zimny i biały śnieg.
NIE LUBI: Gorących, wręcz upalnych dni, słuchać muzyki, która tylko rani jej uszy, słabych książek, gdy ktoś ją ciągle wychwala i gdy ktoś składa jej życzenia i to chyba tyle.
PRZESZŁOŚĆ: Loivissa urodziła się w zimny, jesienny dzień - tak przynajmniej mówiła jej matka. Miała czwórkę rodzeństwa: trójkę braci (Istalri, Varden, Knifr) i siostrę (Aiedail). Miała ona szczęśliwe dzieciństwo, chociaż inne szczeniaki za nią nie przepadały. I tak minął rok. W końcu ona, jej rodzeństwo i inne roczniaki z stada musiały przejść Rytuał Przejścia; polegał on na tym, że każdy roczniak musiał udowodnić, że może zostać w stadzie. Większości pisklakom (młodym wilkom) się udawało, ale Loi należała do tych nieszczęśników, którym się nie udało, więc musiała pokazać swoją najlepszą stronę. Wadera się starała, i to bardzo; pokazała swoją inteligencję i moc. Niestety alfy to nie zadowoliło, więc musiała opuścić Watahę Magicznych Piór. Nie mogła nawet pożegnać się ze swoją rodziną, więc pobiegła w głąb lasu nie oglądając się za siebie, by już nigdy nie ujrzeć tego niebieskiego nieba, które zawsze nad sobą widziała, bo uważała, że wszędzie niebo jest inne. Miesiącami błąkała się po świecie, raz nawet znalazła się bardzo blisko domu człowieka i omal nie zginęła. Ale koniec końców znalazła nową watahę. Niestety była w niej omegą, a same wilki z tej watahy byli strasznymi barbarzyńcami. Loi chciała odejść, ale zatrzymał ją pewien piękny, śnieżnobiały basior - Nico. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Niestety, Nico na początku wydawał się inny, miły, opiekuńczy i łagodny, ale po dłuższej znajomości pokazał swoje prawdziwe ja. Zaczął Loivissę podgryzać, poniżać i tym podobne rzeczy jej robił. Wadera chciała żeby się zmienił, robiła wszystko by był taki jak na początku znajomości. Niestety... nie udało jej się to. Nico boleśnie ugryzł ją w tylną prawą nogę tak mocno, że do dzisiaj Loi od czasu do czasu na nią kuleje. Nie wytrzymując tego uciekła ze złamanym sercem. Znowu włóczyła się tygodniami, dniami i nocami po polach, łąkach, lasach, puszczach. W między czasie spotkała sowę - Atenę, szybko się zaprzyjaźniły, okazało się, że miały podobne upodobania, więc stały się nie tylko towarzyszkami podróży, ale także przyjaciółkami. Po tygodniach w końcu znalazła watahę, tę watahę.
TALIZMAN: Jest to sznurek z przyczepionymi do niego magicznymi piórkami orła oraz koralikami, które je utrzymują. Dostała go od swojej matki, jako pamiątkę rodzinną.
JASKINIA: Na zewnątrz może i wygląda jak zwykła nora, ale w środku jest prawdziwa biblioteka... Są tam dosłownie (no dobra, może nie) wszystkie książki! Od tanich harlekinów, po książki naukowe. Jest też mały "pokoik" z legowiskiem dla Loivissy. Wadera posiada dużo świec, dzięki którym oświetla swój podziemny domek, dodają one także tajemniczego i takiego domowego, spokojnego nastroju.
TOWARZYSZ: Atena jest brązowawą sową z wielkimi żółtymi oczyma. Jest bardzo inteligentna i tak, jak Loi lubi się uczyć i poznawać świat. Trudno ją rozśmieszyć, często jest ponura, ale jest wspaniałą towarzyszką i przyjaciółką. Nie posiada ona zbyt wielu przyjaciół, ale jakoś nie chce poznać nowych, woli być samotniczką. Posiada żywioł ognia, ale jakoś go nie używa, jak na razie nie ma powodu.

ZWIĄZKI
RODZINA: Matka: Hjarta, brązowa, podpalana wilczyca, według Loi najpiękniejsza wadera jaka kiedykolwiek stąpała na ziemi, była bardzo kochającą i opiekuńczą matką. Ojciec: Naunen, czarny basior z ogromnymi skrzydłami, często nazywany Czarnym Casanovą, był ogromnym romantykiem i kobieciarzem, Loi nienawidziła go, że właśnie taki był. Rodzeństwo: Istalri - jej najstarszy brat, czarny basior, lubił flirtować z innymi waderami, Loivissa nie przepadała za nim. Varden - drugi starszy brat, brązowy wilk, był bardzo opiekuńczy wobec rodzeństwa, a zwłaszcza wobec Loi. Knifr - najmłodszy z rodzeństwa, czarny, podpalany basior, lubił wdawać się w bójki, ale był też bardzo inteligentny, był dla niej obojętny. Aiedail - młodsza siostra Loivissy, lubiła się stroić, często flirtowała z basiorami, mimo to Piórko ją lubiła.
PRZYJACIELE: Atena i wilki z tej watahy, które już poznała.
ZNAJOMI: Dużo znajomych posiada w roślinach, z którymi czasem pogada.
WROGOWIE: Nico - za to co jej zrobił. I ogólnie cała jego wataha.
KARTA ZDROWIA
ZDROWIE: 100/100 HP
CHORUJE: Nie.
ALERGIE/UCZULENIA: Lojka nie posiada żadnych alergii, ani uczuleń.

STATYSTYKI 
POWOŁANIE: Wojownik.
RANGA: I-Tropiciel.
POZIOM POSTACI: 1 lvl.
DOŚWIADCZENIE: 30 exp.
WIEDZA: 0
MAGIA: 5
UMIEJĘTNOŚCI: Siła 55 | Szybkość 25 | Zwinność 35 | Wytrzymałość 30

EKWIPUNEK
MONETY: 170
PRZEDMIOTY: Napój Zmian, Eliksir Miłości
ROŚLINY: Brak.
KONTAKT
Adres email: watahazewnatury.loivissa@op.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz